Valorant’a Hızlı Oyun Modu Geliyor!

Valorant’a Hızlı Oyun Modu Geliyor!

 Valorant’a Hızlı Oyun Modu Geliyor!

Kısa sürede yakaladığı başarı ile en popüler oyunlar arasına girmiş olan Valorant rekabeti sıkı tutmak için çeşitli güncellemeler yapmaktadır bunlardan bir taneside Riot Games Swiftplay adı verilen bir oyun modu üzerinde çalışıyor. Valorant zaman konusunda zaman zaman tepki alan oyun uzunluğuna bir çözüm sunmak üzere bir adım atıyor.

Bilindiği gibi normal ve ranked modlardaki maçlar genellikle yaklaşık 30-50 dakika arasında sürüyor. Her turun iki dakika kadar sürdüğü oyunda bir takımın 13 tur kazanıp galip gelmesi bazen biraz zaman alabiliyor. Rekabetçi maçların süresi skor 12-12’ye ulaştığı takdirde daha da uzayabiliyor. Çünkü takımların oynamaya devam etmek için oy kullanmaları halinde uzatmalarda en az iki raunt kazanması gerekiyor.

Valorant, yeni güncelleme ile birlikte nefret ve tacize karşı önlemler alacağını, bir yapay zekanın oyuncuları dinleyeceğini söyledi.

Yeni Swiftplay modu da benzer bir kurallara sahip olsa da çok daha kısa sürmesi için ortaya kondu. Beş tur kazanan ilk takımın galip geldiği mücadele saldıranlar ve savunanlar dört raunttan sonra taraf değiştirerek ilerliyor. Riot, Swiftplay maçlarının yaklaşık 15 dakika sürmesi beklediklerini söylüyor.

Riot yeni oyun modu ile birlikte normal bir Valorant maçı yapamayacak kadar acelesi olan oyuncuları da kendisine çekmeyi amaçlıyor. Böylelikle bilgisayar başında oyun için ayıracak 45 dakikası olmayan oyuncular Swiftplay modu ile 15 dakikalık bir maç yapıp kalkabilecekler.

Swiftplay beta modu, aynı zamanda bir dizi denge değişikliği getiren ve çeşitli yeteneklerin birbiriyle nasıl etkileşime girdiğini değiştiren günümüzün 5.12 yamasıyla birlikte kullanılabilir olacak. Swiftplay, derecelendirilmemiş mod için kullanılan tüm haritalarda mevcut olacak ve beta 10 Ocak’a kadar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir